***

Archidiecezjalny Turniej Ministrantów

w Piłce Nożnej Halowej

kat. gimnazjum

19 lutego 2011 roku w Poznaniu odbył się Archidiecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej w kat. Gimnazjum.

Nasi ministranci w nowym składzie w tej kategorii zajęli VIII miejsce.

Gratuluję przede wszystkim pięknej postawy FAIR PLAY!

***

III Turniej Piłki Nożnej Halowej

Ministrantów Dekanatu Gostyńskiego

27. listopada 2010 r. na Hali Sportowej LO w Gostyniu odbył się

III Turniej Piłki Nożnej Halowej Ministrantów Dekanatu Gostyńskiego.

W Turnieju wzięło udział 9 drużyn z 5 parafii.

Elbląg 1-2.05.2010.

1-2 maja 2010 roku w Elblągu odbyły się V Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej.

W Mistrzostwach wzięło udział ok. 100 drużyn z 42 Diecezji w Polski, w tym ministranci z parafii p.w. św. Małgorzaty w Gostyniu, którzy w bieżącym roku są mistrzami Diecezji Poznańskiej w kat. gimnazjalnej.

Mistrzostwa były rozgrywane w 3 kategoriach wiekowych: Ministranci (Szkoła Podstawowa), Lektorzy młodsi (Gimnazjum) oraz Lektorzy starsi (Szkoły Ponadgimnazjalne)

W sobotę, 1. maja, ministranci zostali przez organizatorów podzieleni na grupy. Nasza drużyna grała w grupie C. Tu obowiązywał system gry każdy z każdym. Niestety, pierwszy dzień nie okazał się dla nas szczęśliwy, nie zdołaliśmy awansować do głównego finału (tzw. Finał A), ale przeszliśmy do finału drugiego (tzw. Finał B).

Natomiast w niedzielę, 2. maja, odbyły się mecze finałowe. Tym razem obowiązywał system pucharowy. Ten dzień okazał się dla naszych ministrantów o wiele szczęśliwszy od pierwszego. Przegrywając półfinał jedną bramką, zajęli III miejsce w Finale B.

Ogólna klasyfikacja po zakończonych Mistrzostwach, dla naszych ministrantów, wygląda następująco:

III miejsce - kat. "Lektor młodszy" - Finał B

XX miejsce - kat. "Lektor młodszy" - klasyfikacja ogólnopolska.

Na zakończenie trzeba podkreślić, że nasza drużyna godnie reprezentowała naszą parafię i miasto w czasie V Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w Elblągu.

Serdecznie ministrantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

***

kat. open

20 marca 2010 roku w Czerwonaku odbył się Archidiecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej w kategorii OPEN. Wzięło w nim udział 15 drużyn.

Zespoły podzielone zostały na cztery grupy (wg kolejności zgłoszeń). Z każdej grupy awans uzyskały dwie najlepsze.

Z grupy A awans wywalczyły zespoły z poznańskiej parafii Św. Stanisława Bp i M. oraz Św. Małgorzaty z Gostynia. W tej grupie grali także ministranci z Komornik z par. Św. Andrzeja Ap. oraz z Leszna, z par. Św. Jana Chrzciciela.

Z grupy B awans wywalczyły zespoły z par. Św. Marcina z Poznania oraz śremska Fara. W tej grupie grały także zespoły z Puszczykowa, z par. Św. Józefa, a także z par. Św. Jadwigi Królowej z Poznania.

Z grupiy C awans wywalczyli ministranci z Kościana, z par. Ducha Świętego oraz z Poznania z par. MB Bolesnej. W tej grupie grały także drużyny z par. Św. Jana Bosko oraz z Rakoniewic, z par. Św. Marcina i Św. Stanisława.

W grupie D grały tylko trzy drużyny. Zespół z Mosiny nie dotarł na turniej. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły drużyny z par. Miłosierdzia Bożego (Poznań) oraz z kompletem zwycięstw Św. Józef ze Środy Wlkp.

W ćwierćfinałach walczyło 8 drużyn. To w tej fazie z turniejem pożegnali się ministranci z par. Św. Stanisława Bp i M. (przegrali ze Śremem) oraz z MB Bolesnej (0:5 ze Środą Wlkp.). Stawkę półfinalistów uzupełniły zespoły z Kościana (wygrana z par. Miłosierdzia Bożego) oraz z par. Św. Marcina (wyeliminowali gostynian po rzutach karnych).

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:

I miejsce – par. z Kościana
II miejsce – par. ze Środy Wlkp.
III miejsce – par. z Poznania (św. Marcin)

...

V miejsce - par. z Gostynia (przegraliśmy tylko jednym karnym)

Serdeczni naszym mistrzom gratulujemy!

***

20 lutego 2010 roku w Czerwonaku odbył się Archidiecezjalny Turniej Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej w kat. Gimnazjum. Wzięło w nim udział 15 drużyn, które na początku zostały podzielona na trzy grupy, z których awans uzyskały po dwie najlepsze, które walczyły o udział w ścisłym finale.

W grupie A bezkonkurencyjny okazał się nasz zespół ministrantów, który nie przegrał żadnego meczu i z 10 punktami (trzy zwycięstwa i jeden remis) awansował do ćwierćfinału na pierwszym miejscu. Na drugim miejscu znalazł się zespół z par. p.w. św. Floriana z Wir. W grupie tej brali udział także ministranci z par. Narodzenia Pańskiego z Poznania, NMP Niepokalanie Poczętej z Wolsztyna oraz św. Wojciecha z Bnina.

W grupie B najlepszymi okazały się zespoły z par. p.w. św. Józefa ze Środy Wlkp. i z par. p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Poznania. Pozostałe zespoły w grupie były z parafii p.w. św. Marcina i św. Stanisława z Rakoniewic, MB Częstochowskiej z Poznania oraz MB Królowej Rodzin z Borówca.

Z grupy C awans uzyskała par. p.w. św. Jadwigi Królowej z Poznania i św. Jakuba Większego Apostoła z Poznania. W tej grupie grały także par. p.w. św. Floriana z Wir (II drużyna), św. Maksymiliana Kolbe z Lubonia i Świętej Rodziny z Poznania.

W ćwierćfinale walczyło sześć drużyn. Zespoły, które wygrały w danej grupie zmierzyły się z zespołami z drugich miejsc z innej grupy. Po trzech meczach wyłoniły się zespoły, które wzięły udział w rozgrywkach finałowych. W tej ostatniej części drużyny grały każda z każdą. Na ostateczny wynik wpłynęły punkty zdobyte z bramek.

I miejsce – par. p.w. św. Małgorzata z Gostynia
II miejsce – par. p.w. św. Jadwigi Królowej z Poznania
III miejsce – par. p.w. św. Jakuba Większego Apostoła z Poznania

Nasi ministranci uzyskali awans do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej, które odbędą się w 1-2 maja 2010 roku w Elblągu.

Przed nami jeszcze jeden turniej diecezjalny w kat. Open, który odbędzie się 20. marca 2010 roku. W tym turnieju nasi ministranci także wezmą udział.

Serdeczni naszym mistrzom gratulujemy, życzymy powodzenia na kolejnych rozgrywkach i już dziś trzymamy za nich kciuki!